AÖL Şifremi Nerden ve Nasıl Alabilirim
AÖL Genel Bilgiler

AÖL Şifremi Unuttum – Açık Lise Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

Bu yazımızda AÖL Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Açık Lise Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim? sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Öğrenciler şifrelerini unuttuğunda internetten aöl yeni şifre alma işlemleri nasıl yapılır neler yapmam lazım sorusunun yanıtını aramaktalar. Ek sınavlar hariç senede 3 sınav yapılmakta ve öğrenciler AÖL öğrenci giriş sayfasına  genelde ders seçmek ve sınav sonuçlarını görmek için girmektedirler.  Sisteme çok sık girmedikleri için daha önce kendilerinin belirlediği şifreyi unuta bilmektedirler.

Peki Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Girişi şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerekir. Hatırlamadığınız şifrenizi öğrenmek yada yeni şifre almak için üç seçeneğiniz var. İlk seçenek  Halk Eğitim Merkezine başvurarak yeni şifre talebinde bulunmak. İkinci olarak 444 0 632 arayarak AÖL şifremi unuttum sözlü beyanında bulunarak yeni şifre talep etmeniz gerekir. Üçüncü seçenek olarak Açık Öğretim Lisesi Şifre Değiştirme Ekranı ulaşarak unuttuğunuz şifrenizi öğrenmek.

AÖL Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? – Açık Lise Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

 1. Halk Eğitim Merkezine Başvurarak;
  Resmi kimlik belgenizle birlikte size en yakın Halk Eğitim Merkezine AÖL yeni şifre almak için başvurabilirsiniz. İrtibat bürosundaki görevliye  T.C Nüfus Cüzdanızı, Pasaport, Evlilik Cüzdanı  yada Ehliyetinizi beyan ederek yeni şifrenizi alabilirsiniz.
 2. 444 0 632 İletişim Merkezini Arayarak;
  444 0 632 iletişim merkezi eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğrenci, veli, öğretmen ve diğer bütün vatandaşlardan gelen her türlü bilgi edinme, soru, talep, görüş, öneri, ihbar ve şikâyeti, etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla kurulmuştur. Bu telefonu arayarak size sorulan güvenlik soruları sonrasında yeni şifrenizi alabilirsiniz.
 3. Açık Öğretim Lisesi Şifre Değiştirme Ekranına Ulaşarak;
  Unuttuğunuz şifrenizi Açık Öğretim Lisesi Şifre Değiştirme Ekranı ulaşarak öğrenebilirsiniz.
  aöl yeni şifre açık lise yeni şifre
  Şifre Değiştirme Ekranında sizden istenen bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir.  Sırasıyla Güvenlik Kodunu  öğrenci numaranızı, cep telefonunuzu, T.C. Kimlik Numaranızı, Doğum Tarihinizi (GG/AA/YYYY) şeklinde, Nüfüs cüzdanınızın Cilt Numarası, Anne Kızlık Soyadının sizden istenen harfleri ve Aile Bireylerinden birisinin T.C. Kimlik numarasını girmeniz gerekmektedir. Bilgileri doğru girdiğiniz taktirde tarafınıza yeni şifre verilecektir. AÖL yeni şifre alma ekranına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazıda 23 Yorum

 1. blank
  Osman Cevapla

  Selamünaleyküm, hocam bu alo 147 sistemi 24 saat çalışıyor mu yani her zaman ulaşabilir miyiz.

 2. blank
  Sümeyye Cevapla

  Aöl meb şifremi değiştirdim artık girmiyorum ne eski ne yeni şifreyle napabilirim

  • blank
   admin Cevapla

   Resmi kimlik belgenizle birlikte size en yakın Halk Eğitim Merkezine yeni şifre almak için başvurabilirsiniz.

 3. blank
  Emine Cevapla

  Merhabalar, Ben 2013 te Türkiyeden açık öğretim lisesine kaydımı yaptırmıştım ama hiç sınava girememiştim. Şimdi Fransada yaşıyorum ve buraya nakil işleölerimi yapıp öğrenciliğimi aktifleştirdim. Ama şifremi unuttum haliyle 5 yıl oldu. Şifreyi sorgula yapamıyorum çünkü cep telefon numarası istiyor ve ben hangi numarayla kaydoldum hiç bilmiyorum. 6 gün içinde de ders seçimi yapmalıyım. Lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım?

  • blank
   admin Cevapla

   Anadolu Üniversitesi’nin Köln’de bulunan Batı Avrupa İrtibat Bürosu’na başvurunuz.

 4. blank
  caner Cevapla

  selam hocam ben şifre unuttum yaptım telefona gelen koduda yazdım yeni şifrede oluşturdum güncelle diyerek tamama bastım ama olmuyor yazdıgım şifreyi yine kabul etmiyor ne yapmak lazım

 5. blank
  Ahmet uysal Cevapla

  Merhaba öğrenci şifremi unuttum ne yapabilirim

 6. blank
  Hividar Cevapla

  Merhaba bn bişey sormak istiyorum bn şifremi unutum ve 3 seçeneği kullandım hepsi tamam oluyo ama anne kızlık soyadı olmuyo onu nasıl yapım bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz

 7. blank
  Merve Cevapla

  3 yıldır sınavlara girmedim kaldığım yerden devam etmek istiyorum kayıt yenileyip devam edebilir miyim

 8. blank
  Gönül Cevapla

  Ya sifremi unuttum yenilicem surekli cilt no hatali diyor sinir oldum artik

 9. blank
  furkan Cevapla

  Merhaba, öğrenci numaramı unuttum nasıl bulabilirim.?

 10. blank
  Ummuhan Cevapla

  Ben numaramı değiştim ve aöl şifremi unuttum yeni numaramla nasıl giriş yapabilirim?

 11. blank
  mesut Cevapla

  şifremi unutum

 12. blank
  Damla Cevapla

  Ben bu şifre değiştirme ekranında her şeyi yaptım ama yine de yanlış şifre diyor ne yapabilirim

  • blank
   admin Cevapla

   Resmi kimlik belgenizle birlikte size en yakın Halk Eğitim Merkezine başvurunuz.

 13. blank
  Fatma Cevapla

  Meraba ben 12.sınıfın 2.dönemi açığa geçtim şimdi sınava giricem ama daha mezun olmama 13 kredi var ve kayıt yenilemeyide yapamadım besyo istiyorum diplomami alabilirmiyim

 14. blank
  Sebile Cevapla

  Ben şifremi unuttum ve yeni şifre almak için internet sitesine girdim orada da öğrenci numarasını istiyorlar fakat ben bilmiyorum nasıl AÖL sitesine giriş yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir