aol öğrenci giriş sayfası aol öğrenci giriş paneli
Açık Öğretim Lisesi

AOL Giriş – AOL Öğrenci Giriş Sayfası

aol öğrenci giriş aöl giriş

AOL Giriş – AOL Öğrenci Giriş Sayfası

AÖL öğrenci giriş ekranından ders seçebilmek için belirlenen harcı yatırmak ve kayıt yaptırmak gereklidir. Kayıt yaptırdıktan sonra ders seçimleri İnternet üzerinden aöl giriş ekranından yapılır. Aöl giriş sayfasında öğrencinin alması gereken dersler ve o dönem acılan dersler gözükür. Aöl giriş sayfa girişinin sol köşesinde zorunlu dersler kısmı vardır. Burası öğrencinin mutlaka almak zorunda olduğu derslerdir.

Bir öğrencinin öncelikli olarak yapması gereken aol öğrenci giriş ekranında bulunan zorunlu dersleri öncelikli olarak almak ve bunları geçmek olmalıdır. Bir dönemde alması gereken zorunlu derslerin hepsini aldığı halde 35 kredilik kontenjanında hala boşluklar kalıyorsa seçmeli dersler arasından seçim yaparak kredilerini doldurabilir.

Aol öğrenci giriş ekranından geçtiğiniz ve kaldığınız dersleri, kredi sayınızı, sınavlarda aldığınız notları görebilirsiniz. AÖL alansız okuyan öğrenciler ortak derslerden sorumludur. 35 kredilerini öncelikli olarak bu dersler ile doldurmalı daha sonra seçmeli derslere geçmelidir.

Açık öğretim lisesine başvuran kişilerin e-okulda kayıtları var ise bu kişilerin açık öğretim liselerine kayıt yaptırmak istediklerine dair dilekçe hazırlamaları gerekmektedir. Bir de TC kimlik numaralarının gözüktüğü bir belge istenir. Bu belgeleri alarak sistem üzerinden kayıt raporlarını imzaladıklarında kayıtları gerçekleşmiş olacaktır.

E-okul sisteminde kaydı olamayanlar ise TC  kimlik numaralarının olduğu belgenin yanı sıra, ön cepheden ve altı ay içerisinde çekilmiş olan bir adet renkli vesikalığı hazır bulundurmalıdır. Vesikalığın ebatları 4,5 x 6 cm olmalıdır. Bunların yanı sıra ilk öğretim veya ortaokul diplomasının aslını da getirmelidirler. Eğer diplomaları kayıpsa Diploma Kayıp Örneğinin aslı getirilmelidir.

Bir öğrenci orta öğretim ara sınıfında okuldan ayrılmışsa başvuru için yine TC numarasını gösteren bir belge, vesikalık fotoğraf ve tasdikname belgesi beklenir. Tasdikname belgesi yoksa tasdikname kayıp belgesi gereklidir. Ayrıca okumuş olduğu tüm sınıflara ait notlarının döküm çizelgeleri de hazırlanmalıdır. Tabii ki ödemeyi yaptığına dair banka dekontu da unutulmamalıdır.

AÖL MEZUNİYET ŞARTLARI

 • Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
 • Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
 • Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması,
 • Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,AÖL sınavlarında her dersten 20 soru sorulmaktadır, Her soru 4 seçeneklidir, her doğru cevabın değeri 5 puandır, yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).Bu ekranda “Geçersiz işlem yaptınız” hatası aldığınızda yapmanız gerekenler yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda 6 Yorum

 1. blank
  Azad Cevapla

  Ben aölden mezun oldum universite sinavina hazirlanmak istiyorum nasil hazirlanabilirim yardimci olur musunuz ?

 2. blank
  Nihal Göral Cevapla

  Öğrenci numaramı bilmiyorum. Halk eğitim merkezine gittim e devlet den yapılacağını söyledi. Ancak E devlet de benden direk öğrenci numarasını istiyor. Ben nerden öğrenecem öğrenci numarasını?

  • blank
   admin Cevapla

   Öğrenci numarası yerine T.C kimlik numarasıyla da giriş yapabilirsiniz.

 3. blank
  Batman Cevapla

  Sisteme girlmiyor nezaman açılacak bilgisi olan varmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.