aöl geçersiz bir işlem yaptınız hatası ve çözümleri, açık lise geçersiz bir işlem yaptınız ne demek?
Soru - Cevap (Merak Ettikleriniz)

aöl geçersiz bir işlem yaptınız

AÖL geçersiz bir işlem yaptınız hatası ve nedenleri

Açık Öğretim Lisesi öğrenci girişinden sisteme girip işlem yapmak istediğinizde zaman zaman, aöl geçersiz bir işlem yaptınız yada açık lise geçersiz bir işlem yaptınız yada açık öğretim lisesi geçersiz bir işlem yaptınız şeklinde hata mesajları alabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesinin öğrenci sayfasından bilindiği üzere sınavda aldığınız notları, geçtiğiniz ve kaldığınız dersleri, muaf olduğunuz dersleri, bugüne kadar aldığınız kredileri, bulunduğunuz dönemi görebilirsiniz. Yine Sınav adresinizi bu ekrandan değiştirebilirsiniz.

Aöl geçersiz bir işlem yaptınız gibi bu tür hata mesajları genelde sistemde yoğunluk olduğu zaman yada Açık Öğretim Lisesi bilgi işlem merkezinde sistemden kaynaklı hata olduğu zaman karşınıza çıkmaktadır. Aöl geçersiz bir işlem yaptınız mesajı aldığınızda ne yapmanız gerekir yada bu hatayı nasıl aşabilirsiniz. Bu tür hataları aldığınızda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu durumda  ve hatanın giderilmesini beklemek ve sisteme ara ara girip aöl geçersiz bir işlem yaptınız hatanın giderilip giderilmediğini test etmeniz gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Giriş Sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

AÖL Sınavları hakkında bilmeniz gerekenler

AÖL – Açık Öğretim Lisesi sınavları ek sınavlar hariç yılda 3 defa 3 oturumda yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesi sınavının İlk iki oturumu Cumartesi günü, diğer üçüncü oturum ise Pazar günü yapılmakta ve 180 dakika sürmektedir.
1. oturum Cumartesi sabah 9.30 – 12.30 arası yapılmaktadır.
2. oturum Cumartesi öğleden sonra 14.00 – 17.00 arası yapılmaktadır.
3. oturum Pazar günü sabah 9.30 – 12.30 arası yapılmaktadır.
Sınav başladıktan sonra ilk 30 dakika dışarı çıkamazsınız. AÖL sınavlarında her dersten 20 soru sorulmakta ve bu 20 sorudan en az 9 doğru yaptığınızda ilgili dersi geçerek dersin kredisini almış olursunuz.
Açık Lise sınavına giderken yanınıza sınav giriş belgesini ve nüfus cüzdanınızı mutlaka almayı unutmayın. Sınav sırasında silgi ve kurşun kalemin yanınızda mutlaka bulundurun. AÖL sınavlarında kalem ve silgi verilmemektedir.

Not. Açık Lisede bir dersten muaf olabilmek için o dersin mutlaka  kez sınavına girmeniz gerekir.

Yukarıdaki makalede aöl geçersiz bir işlem yaptınız  hatası ile ilgi bilgiler verilmiştir. Diğer yazılarımıza ana sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda 4 Yorum

  1. sude Cevapla

    iyi günler açık lise sınavlarına nasıl çalışmalıyız videosunu izledim lakin aklıma takılan bir soru var. yarım dönem ki sınava kitabın kacıncı ünitesine kadar çalışılmalı?
    yani kitabtan nereye kadar çalışmamız gerek?

  2. blank
    Tuğba Cevapla

    Merhaba aöl 2018 8-9 aralaıkta olacak sınavda hangi üniteye kadar sorumluyuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.