aöl soru bankası açık lise yardımcı kitap
AÖL Genel Bilgiler

Açık Lise Soru Bankası Kitabı Öneri! Açık Lise Yardımcı Kitaplar Almalı mıyım?

Bugünlerde bize sıkça Açık Lise soru bankası kitabı önerir misiniz? Açık Lise yardımcı kitaplar almalı mıyım? şeklinde sorular sorulmaktadır. Bilindiği üzere Açık Öğretim Lisesi sistemi uzaktan eğitim sistemine göre kurulmuştur. Ek sınavlar hariç yılda üç sınav yapılmakta ve öğrenciler seçtikleri derslerin sınavlarına girmektedirler. Öğrenciler sınavlara genelde AÖL Müdürlüğü tarafından ücretsiz dağıtılan kitapları alıp çalışmaktadırlar. Ancak bu kitaplardaki konular hem çok fazla uzun hemde kitap içeriklerinde fazla soru bulunmamaktadır. Haliyle bu kitaplar Açık Lise öğrencilerine yetersiz gelmektedirler. Peki Açık Lise yardımcı kitaplar işe yarar mı? Almalımıyız?

Açık Lise Yardımcı kitaplar Almalı mıyım?

Piyasada bulunan kitapları incelediğimizde birden fazla dersin tek kitapta toplandığı ve özet halinde, Açık Lise sınavlarında çıkmış sınav soruları ve fazladan deneme testlerinin olduğu görülmektedir.  Buda Açık Lise yardımcı kitaplarına ve Açık Lise soru bankası kitaplarına ilgiyi arttırmaktadır. Açık Lise Soru Bankası kitaplarında genelde  10-14 ayrı ders tek kitap şeklinde düzenlenmiştir. AÖL sınavlarında çıkmış ve çıkabilecek soruları önceden görüp çalışarak bir adım önde olursunuz.  Vakti olmadığı için uzun ve hacimli kitaplara çalışamayan tüm çalışanlar  ve ev hanımları için ideal kaynaktırlar.  AÖL Soru Bankası kitaplarıyla dönem kaybı yaşamadan kısa sürede Açık Öğretim Lisesi Okulundan mezun olursunuz. Bu tür kitaplar, Tüm Zorunlu Ortak dersleri yada Tüm Seçmeli Dersleri bir arada kapsadığı ve hacmi küçük olduğu için kolayca taşıyarak istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Sorular derslere ve dönemine göre sıralı hazırlandığından zamandan kazanırsınız.

Açık Lise soru bankası kitabı Önerir misiniz?

Araştırmalarımız sonucunda karşımıza 4 yayın evi çıktı. İlki kapanmış ve yeni kitap çıkarmıyor. İkincisi müfredat dışı ve eski basım kitaplar satıyor ve yeni kitap çıkarmıyor. Piyasada şu an eli ayağı düzgün ve öğrencilerin övdüğü ve sürekli  tavsiye ettiği iki yayın evi mevcut. Bunlardan ilki İlayda Açık Lise Yayınları, ikincisi Musay Açık Lise Yayınları. Her iki yayın evininde de yeni müfredata uygun yeni kitaplar mevcut. Her iki yayınevinden de kapıda ödeme seçeneği ile kitap alabilir ve ödemeyi kapıda yapabilirsiniz. İlayda Yayınları konu anlatımlı AÖL soru bankaları kitaplarıyla öne çıkıyor. Musay Yayınları ise AÖL Soru Bankası kitaplarıyla önce çıkıyor. Bu iki yayın evinin kitaplarını bizde tavsiye ediyoruz. Gönül rahatlığı ile alabilir ve sınavlarınızı kolayca geçebilirsiniz. Yayın evlerinin internet sitelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

http://www.ilayda.com.tr/

http://www.musay.com.tr/

 

Açık Lise ders seçimiyle ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Açık Lise diploma puanı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda bir Yorum

  1. blank
    Murat Cevapla

    Musay yayınlarının Son 5 Yıl kitabını aldım, sınavda soruların büyük bir kısmı çıkıyor. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.