3. Dönem Kayıt Yenileme ve 3. Dönem Sınav Tarihi
AÖL Genel Bilgiler

3. Dönem Kayıt Yenileme ve 3. Dönem Sınav Tarihi

Açık Öğretim lisesi 3. Dönem Kayıt Yenileme ne zaman sorusu bugünlerde sıkça gündeme gelmektedir. Açık Lise 3. Dönem Kayıt Yenileme 08 Mayıs tarihinde başlayıp 18 Mayıs tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. 3. Dönem Sınav Tarihi 1-2 Temmuz 2017 olarak önceden ilan edilmiştir.

3. Dönem Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Aktif ve Donuk kaydını yenileyecek öğrenciler, kayıt ücretini ödedikleri günün ertesi günü sistem otomatik olarak kayıtlarını yenileyecektir. Halen durumu aktif ve donuk olan öğrenciler bankaya ücreti yatırdıktan sonra irtibat bürosuna gitmek durumunda olmayacaktır. Öğrencilik durumu pasif olan öğrenciler ise kayıt ücretini ödedikten sonra mutlaka Halk Eğitim Merkezine gidip kayıt yenileme işlemini sistemde yaptıracaklardır.

3. Dönem Kayıt Yenileme Ücreti Kaç Lira?

Açık Öğretim Lisesine 2017 3. Dönem Kayıt Yenileme yaptıracaklar her sene  Açık Lise Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini dah önceden belirlenmiş bankalara yatırmak zorundadır. 2017 yılının AÖL 3. dönemi Kayıt Yenileme ücreti 30 Liradır.  Kayıt ücretini Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına 30 TL. ’sini ödediğinizde kayıt yenileme işleminiz otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır. (Banka dekontunu alarak mutlaka muhafaza ediniz.)
Halen durumu aktif ve donuk olan öğrenciler bankaya ücreti yatırdıktan sonra irtibat bürosuna gitmek durumunda olmayacaktır. Gün içerisinde kayıt yenileme için ücretini (30 TL) yatıran öğrenciler durumu mesai saati bitiminde ( saat 18:00 gibi ) durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir. Aktif hale gelen öğrenciler derslerini seçebileceklerdir. Öğrenciler her dönem için irtibat bürolarının okul aile birliğine makbuz karşılığı vermek zorunda oldukları 5 TL’yi kitap almaya veya herhangi bir nedenle irtibat bürosuna gittiklerinde ödeyeceklerdir.

DİKKAT! ÖĞRENCİLİK DURUMU SILIK KONUMDA OLANLAR, KAYIT YENILEME ÜCRETINI YATIRDIKTAN SONRA MUTLAKA IRTIBAT BÜROSUNA BAŞVURACAKLARDIR. AKSİ TAKTİRDE KAYITLARI YENİLENMEYECEKTİR.

3. Dönem Sınav Tarihi Ne Zaman?

Açık Lise 3. Dönem Sınavı 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde 3 oturum şeklinde yapılacaktır.

Not: 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde  yapılacak olan Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (30 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler  3. Dönem Kayıt Yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi 2017 İŞ takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KAYIT YENİLEME ÜCRETİNİ KREDİ KARTIYLA YATIRABİLİRSİNİZ !!!
Açık Öğretim Lisesi ve Açık Ortaokul kayıt yenileme sınav ücretlerini,  MEB Bilgi İşlem Dairesi ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen proje ile sınavlara başvuracak kişilere ücretlerini kredi kartları ile internet ortamından 7 gün 24 saat yatırabilme olanağı getirildi.
Adaylar bankalara gitmeden ev, iş yeri veya mobil cihazlardan sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayabilecek. Sınav ücreti, “http://odeme.meb.gov.tr” adresinden yatırılabilecek.

Sınav itiraz dilekçesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir